info@hilasotel.com
Ladik / Samsun

TERMAL SULAR

Hilas Otel Termal Su Nedir?

Yer altından çıkan ve sıcaklığı 20 – 110°C arasında değişen sular, termal su olarak adlandırılır. Dünyanın birçok noktasında doğal olarak oluşan termal su göletleri bulunur. Ülkemiz de termal su kaynakları açısından oldukça zengindir. Yerin onlarca metre altından kaynayarak yeryüzüne çıkan termal sular, topraktan ve kayaçlardan aldıkları eriyik maddeler ve doğal mineraller ile doludur. Sağlık ve canlılık üzerinde birçok olumlu etkiye sahip olan termal suyun kalitesi ve etkinliği, içerisinde barındırdığı doğal mineraller ile ölçülür. Termal su havuzları; eklem ağrısı, eklem romatizması ve cilt hastalıkları gibi sorunların iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla binlerce yıldır yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Egzema, sedef ve rosacea benzeri cilt hastalıklarının tedavisinde asırlardır termal suyun mucizesinden yararlanılmıştır. Cildi nemlendiren, kas ve eklemleri rahatlatan sıcak termal sular, günün stresini üzerinizden atabilmeniz için de en ideal yöntemlerin başında yer alır. Ayrıca tüm misafirlerimizin sıhhati için terlik kullanımı zorunludur.

Hilas Otel Termal Suyun Faydaları

Rahatlatıcı ve yenileyici özelliğe sahip olan termal suyun beden üzerinde çok sayıda faydası bulunur. Termal su ile birlikte uygulanan banyo ve masaj terapileri, stres ve nörolojik hastalıklar nedeniyle oluşan bozuklukların rehabilitasyonu için oldukça faydalıdır. Termal su, ciltte emilim ve birikim yoluyla cilt üzerinde fiziksel ve kimyasal değişiklikler sağlar ve çeşitli dermatolojik hastalıkların iyileştirilmesine yardımcı olur. Termal suyun cilt üzerindeki en önemli etkisi, kan akışını hızlandırmasıdır. Termal su terapisinden sonra saçlar güç ve hacim kazanır, cilt gözenekleri açılarak temizlenir. Ayrıca cilt dokusu çok daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Termal su, biyolojik hücre yapısı tedavisi sayesinde yaşlanmayı yavaşlatarak her yaştan insana yardımcı olur. İdeal termal su sıcaklığı yaklaşık 35°C’dir. Geniş bir yelpazede ziyaretçinin kaplıca sularından yararlanacağı düşünüldüğünden bu sıcaklık oldukça iyidir.

Hilas Otel Termal Su Kuralları

Termal su oteli ve havuzları içinde, riayet edilmesi gereken belirli kurallar vardır. Bu kurallara uyum göstermek, termal tesisleri kullanacak ziyaretçilerin termal su olanaklarından en sıhhi ve kaliteli şekilde yararlanabilmelerini sağlar. Termal su tesislerinin, termal havuzların, odaların, küvetlerin ve aktivite alanlarının düzenli olarak sterilize edilmesi büyük önem taşır. Termal havuzların hijyenini koruyabilmek için havuzlara mutlaka bone ile girilmesi, havuz içinde pamuklu ürünlerin kullanılmaması, 3 yaş altı çocukların dışkı sızdırmaz özel havuz bezi ile havuza alınması gibi kurallara uymak gerekir. Termal havuzlar, bedeni rahatlatmak ve vücut üzerindeki gerginliği atmak için harikadır. Havuz içerisinde dinlendirici müzikler ve daha yavaş hareketler ile vakit geçirilmesi önerilir. Termal su havuzları, vücut boyunu aşmayacak yüksekliğe sahiptir. Misafirlerin hoş ve dingin bir rahatlama yaşayabilmeleri için havuzda yüzmeme, suya balıklama dalmama ve yüksek sesle konuşmama kurallarına sadık kalmaları istenir.

WhatsApp Destek Hattı