info@hilasotel.com
Ladik / Samsun

TERMAL AQUAPARK & HAVUZLAR

TERMAL AQUAPARK & HAVUZLAR

Hilas Aquapark, termal sulu havuzu ile eğlenirken dinlendiren tatil keyfi sunuyor. 2020 yaz sezonunda tamamlanan aquapark, termal su içinde rahatça hareket etmek ve dinlenmek isteyenlere açık hava havuzu imkanı tanıyor. Aileniz ve arkadaşlarınızla güneşlenebilir, yerin metrelerce altından kaynayarak yüzeye çıkan doğal minerallerle zenginleşmiş termal su ile vücudunuzu dinlendirebilirsiniz. Havuz ve kafeterya günübirlik tesis kullanımına açıktır. Dışarıdan gelen misafirler havuzların tamamını kullanabilir.

AÇIK HAVA ALANLARI

HAVUZLAR

Odanızdan çıktıktan sonra aquapark alanına ulaşabilirsiniz. Aquapark alanında;

· Hem gençlerin hem yetişkinlerin kullanabileceği, tek kişilik veya iki kişinin aynı anda kayabileceği, farklı aksiyonlar sunan 4 farklı su kaydırağı.

· Su içinde dinlenmek isteyenleri kaydıraktan havuza düşüş sırasında rahatsız etmeyi engelleyen, su kaydırakları için ayrı bir düşme havuzu.

· Yetişkinler için, havuzun her iki yanında olmak üzere iki tane jakuzi benzeri masaj alanı bulunan büyük yüzme havuzu.

· Ayrı bir alanda da çocukların güvenliği düşünülerek yapılan, 40 cm. derinlikte çocuk havuzu olmak üzere, hepsi termal su ile doldurulan 4 farklı su alanı ve bir de merdivenler ile kuleye çıkarak kullanılan kaydırak bölümü bulunuyor.

AQUA HILL

Havuzun yanında yiyecek içecek yelpazesinin geniş olduğu bir kafeterya bulunuyor. Hem su hem hareket olunca acıkmamak mümkün olmadığından; kafeterya sayesinde çocuklarınızı havuzdan çıkarmadan ya da kapalı alana girmenize gerek kalmadan karnınızı doyurabilirsiniz. Sipariş vereceğiniz çeşitli yiyecek içecekler ile gününüzü bölmeden termal havuz keyfinizi sürdürmeye devam edebilirsiniz.

PİKNİK ALANI – HİLAS GARDEN

Havuzun hemen ilerisinde piknik alanları mevcut. Kafeteryadan aldığınız ürünler ile ya da kendi hazırladığınız piknik malzemeleriyle açık havada, havuz manzarasıyla piknik yapabilirsiniz. Havuzun verdiği dinginlik ile odanıza çıkmadan ağaçların gölgesinden faydalanarak beş çayınızı içebileceğiniz bu alanda piknik masaları ve banklar sizleri bekliyor. Akşam serinliğinde arkadaşlarınızla keyifli sohbetler ederek, temiz havada vakit geçirebilir ya da piknik alanındaki masalarda kendi dinlendirici etkinliğinizi yapabilirsiniz.

AÇIK HAVUZDA NEDEN TERMAL SU?

Termal sular, birçok mineral ve madensel tuzlar içeren, belirli sıcaklık aralıklarında bulunan doğal ve şifalı sulardır. Kan dolaşımını hızlandırarak ağrı olan bölgelerde ağrının geçmesini kolaylaştırır. Kısıtlı hareket eden kişilerde zamanla hareket kolaylığı sağlar ve fizik tedaviyi destekleyici etkisi vardır. Mide, bağırsak, böbrek ve çeşitli kadın doğum hastalıklarında rahatlatıcı ve iyileştirici etki gösterir. Termal su, cilt ve eklem rahatsızlıklarına yardımcı, doğal tedavi yoludur. Binlerce yıldır yaygın bir şekilde ek tedavi yöntemi olarak termal su kürleri uygulanır. Bu doğal suyun vücut emilimi veya deride birikim yolu ile vücutta fiziksel ve kimyasal olumlu değişimler olur. Suyun doğal sıcaklığı ve içerisindeki çeşitli mineraller kas ve eklemleri rahatlatır, omurga ve eklem kireçlenmesi gibi rahatsızlıkları tedavi eder ve cildi nemlendirir. Saç derisi bakımının hem kadınlar hem erkekler için vazgeçilmezidir. Kaplıca suyunun faydaları sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsaldır. Nörolojik hastalıkların bir kısmında, sinir sisteminin düzene girmesinde ve stres gibi olumsuz etkilerin giderilmesinde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Termal su havuzları, duştan akan termal suyun yanında eğlendirirken dinlenmenizi sağlar. Suyun içinde daha fazla vakit geçirmenize olanak tanır. Günün stresini sıradan bir tatile göre çok daha sağlıklı şekilde atmanıza yardımcı olur. Belirli aralıklarla termal su havuzlarına girerek henüz belirti göstermeyen bazı rahatsızlıklarınızın bir an önce gelişmesini engelleyebilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon için aşağıda yer alan 7/24 Resepsiyon Destek butonu ile canlı olarak temsilcilerimiz ile iletişim kurabilir veya yine altta belirtilmiş olan Termal SPA özel hattı üzerinden bize ulaşalarak bilgi alabilirsiniz.

HİLAS AQUAPARK KURALLARI

Havuzları kullanırken öncelikli olarak bone, terlik, mayo ve havlu zorunludur. Yanınızda eksik malzeme olması durumunda, ilgili ürünü sizler için hazırladığımız satış noktalarımızdan uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.

ONLINE REZERVASYON FIRSATI

WhatsApp Destek Hattı