Rezervasyon: 0 (362) 606 0457
Oda Rezervasyon

Hilas Thermal Resort & SPA Otel, Samsun’un en önemli turistik lokasyonları içerisinde gösterilen Ladik ilçesinde yer alır. Hilas Thermal Resort & SPA, tarihi Ladik Hamamayağı kaplıca geleneğini modern termal otel ayrıcalıkları ile sizlere sunar.

Hilas Otel

Doğal ve Sıhhi Kaynak Suyu

Ladik Hamamayağı Kaplıcası içerisinde doğal kaynaktan gelen sular, 36°C ile termal su özelliğindedir. Kaplıcadan ölçüm için alınan sular, 25 mg/L olarak saptanan meta silikat asit seviyesi ve 595 mg/L toplam mineralizasyon derecesi ile “akratotermal sular” grubunda değerlendirilir. Bakteriyoloji testlerinde; Fekal Koliform, Fekal streptok, E.Coli ve Pseudomonas gibi zararlı bakterilerin hiçbiri kaplıca suyunda görülmemiştir. Ayrıca eser element seviyesi açısından da eşik düzeyin üzerinde yer alan herhangi bir değere rastlanmamıştır. Asırlardır hizmet veren Ladik Hamamayağı Kaplıca suları, oldukça güvenli, sıhhi ve kaliteli doğal sulara sahiptir.

Hilas Otel

Termal Suyun Özellikleri ve Faydaları

Ladik Hamamayağı Kaplıcası Doğal Kaynak Suyu, meta silikat asit içeriği sayesinde banyo uygulamaları ve özel kürler için çok sayıda avantajı beraberinde getirir. Doğal sıcaklığı 36°C olan yüksek kalite izotermal suyun ısısı, 36 – 38°C aralığına getirilerek termal ve 38 – 42°C sıcaklıklarına getirilerek hipertermal özelliğe kavuşturulur. Bu sayede farklı banyo kürleri için en ideal sıcaklık dengesi yakalanabilir. Bunun yanı sıra 30°C altında hipotermal seviyeye indirilen daha serin kaynak suları ile, hareket havuzlarında su içi egzersizleri güvenle uygulanabilir. Akratotermal su özelliğine sahip olan doğal kaynak suyu, termal ve mekanik yapısı ile maljezik, spazmolitik, sedatif ve endokrin fonksiyonları düzenleyicidir. Termal terapi; romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, travmatik lezyonlar ve nörolojik hastalıkların tedavisinde önemli bir destekleyicidir.

Hilas Otel

Hilas Thermal Resort & SPA Oteli Ayrıcalıkları

  • Kendi sıcaklığını doğal olarak koruyan termal su kaynağının mineral değerleri optimum seviyededir.
  • Otelimizin altından çıkan doğal kaynak suyu, saniyede 15 lt debi ile havuzları doldurur.
  • Her akşam tüm havuzlar, komple boşaltılıp yeniden doldurulur. Bu sayede tesisimiz, termal su tazeliği ve hijyeni açısından benzersiz bir yere sahiptir.
  • Hilas Thermal Resort & SPA içerisinde bulunan termal su havuzlarının ve küvetlerin temizliğine ve hijyen koşullarına güvenebilirsiniz.
  • Resort otellin tüm olanaklarını ve konforunu termal otel keyfi ile yaşayabilirsiniz.
  • Türk Hamamı’nda kese-köpük yaptırabilir, günün yorgunluğunu üzerinizden kolayca atabilirsiniz.
  • Kil maskesi, parafin el ve ayak bakımı, klasik masaj, aromaterapi masajı ve kulak bakımı gibi SPA hizmetlerinden kapsamlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.
  • Bali masajı, ultrasonic peeling ve ayak detoksu ile rahatlayabilir, bütünsel arınma uygulamalarına bir arada ulaşabilirsiniz.